טפטים לדלתות – רעיון מבריק לריענון מסדרונות בית הספר

מעצבי פנים רבים ואדריכלים כבר הבינו שדלתות לא חייבות להישאר אנונימיות וחסרות ייחוד וגיוון.

שימוש בטפטים ייחודיים על גבי דלתות, מאפשר לכם חופש דמיון וביטוי לדרגות גבוהות של יצירתיות, בין אם מדובר בדלת כניסה ראשית ובין אם מדובר בדלתות פנימיות ללמסדרונות.

דלת יכולה להיות גם לוח מודעות, משטח משחק, ועם זאת להוות חלק משמעותי בעיצוב…

 

איך לחדש את הדלתות באמצעות טפטים?

דלתות ישנות בבית עלולות לגרום לו להיראות מוזנח וישן. ניתן בקלות רבה לחדש את מראה הדלתות באמצעות טפטים מיוחדים. אם דלתות חדרי הבית מתקלפות, הצבע שלהן דהה או שהן מתבלות מסיבות שונות, אפשר לשנות את המצב ולהפוך אותן לצבעוניות, מלאות חיים באמצעות טפטים ייחודיים לדלתות. ניתן למצוא מגוון רחב של טפטים בכל מיני סוגים, צבעים וסגנונות. ניתן להתאים את הטפט לסגנון העיצוב של הבית ולצבע הריהוט.

הטפט מקנה לדלת מראה חדש ומרענן, ניתן לבחור טפטים המכילים דוגמאות שונות ושלל צבעים, למשל טפט עם תמונה שאוהבים, טפטים עם פרחים, צורות גיאומטריות שונות, טפטים בסגנון קלאסי, מודרני, רטרו ועוד.

היתרונות של טפטים לדלתות

היתרון הבולט של טפט לדלת היא עיצוב מרענן וחדשני מבלי להוציא הוצאות כספיות גבוהות על תיקון דלתות או החלפה של הדלתות שעלולה להגיע לאלפי שקלים. יתרון נוסף של טפטים לדלתות הוא פעולת ההדבקה. מדובר בפעולה פשוטה ביותר, בנוסף לכך הטפט ניתן להסרה ובמקומו ניתן להדביק טפט חדש אם רוצים לשנות את סגנון העיצוב.

יתרון נוסף הוא המחיר הזול של שדרוג הדלת. דלתות המצופות בטפט הן עמידות יותר וקל לנקות אותן מלכלוך שמצטבר עם הזמן, מאבק ועוד. כמו כן הטפט מהווה מעין שכבת הגנה לדלת וכך היא נשמרת לאורך שנים. מומלץ להשתמש בטפטים לדלתות על מנת להעניק לבית מראה מעוצב, סגנון ייחודי ומודרני בעיצוב לפי בחירה אישית של הלקוח.

כיום ישנן מגוון רחב מאד של טפטים לדלתות מעיצוב כפרי, מודרני, קלאסי, צורות גיאומטריות שונות, שלל צבעים וצורות, האפשרויות הן בלתי מוגבלות.

טפטים למוסדות ציבוריים – עיצוב מרחב הלמידה

עיצוב מרחב הלמידה הפך להיות מדובר בעיקר בשנים האחרונות, כאשר כמה בתי ספר בישראל עשו שינוי מהותי בעיצוב החלל הפנימי של מוסד הלימודים. זה ניכר בעיקר בעיצוב חדשני ופרקטי יותר, יצירה של סביבות לימוד חדשניות ומודרניות, שילוב של טפטים ומדבקות קיר ייחודיות ומותאמות במיוחד עבור הלומדים בכיתה. בעבר התפיסה הייתה שונה ובתי הספר היו אפרוריים והמסדרונות היו מיועדים בעיקר למעבר בין הכיתות, כיום ניתן לראות שינוי במגמה זו וטרנדים פופולריים בעיצוב מוסדות לימוד החלו לחלחל באופן הדרגתי, השינוי ניכר בעיקר בהוספה של צבעים שהושגו על ידי טפטים ומדבקות קיר. כמו כן יש דגש על יצירה של סביבות לימוד משותפות המעוצבות ברמה גבוהה, בסגנון חדשני ומתאים לילדים.

במוסדות חינוך חשוב לייצר אווירה נעימה ונינוחה כדי לאפשר לילדים ללמוד בצורה טובה יותר ומהנה. יצירת סביבה מעוצבת ומותאמת לילדים יכולה לשפר את יכולת הריכוז שלהם וגם ליצור אפקט חיובי בזמן הלמידה, הילדים נהנים מסביבת לימוד צבעונית וססגונית שמהווה מקום לשהות בו גם אחרי שעות הלימודים.

הדבקת טפטים על דלתות הכיתות או אפילו ברחבי הספרייה הבית ספרית יכול לתרום רבות לשיפור האווירה בבית הספר באופן כללי ובאזורי הלמידה בפרט. כחלק מאותה מגמה אדריכלים ומעצבי פנים רבים שלקחו על עצמם לבצע את השינוי באותם מוסדות לימוד תכננו חללים מיוחדים המיועדים ללמידה אך גם לצורך מנוחה לאחר הלימודים או אזורי למידה עצמאית ובהחלט רואים את השינוי הניכר בתפיסת בתי הספר.

כמו כן ניתן למצוא מוסדות לימוד שונים שמותאמים גם לילדים קטנים, פינות משחק מעוצבות באופן חדשני, בשונה מאזורי המשחק המוכרים לנו בתור ילדים, אפשר להבין מכך שמדובר במגמה חדשה ולא רק בטרנד עיצוב חולף. מרחב הלימודים כבר אינו כפי שהיה בעבר, הכיתות המסורתיות הוחלפו במרחבי למידה מודרניים וחדשניים, התומכים בלמידה שיתופית, אזורים המיועדים למשחק ולמנוחה ועוד.

כדי להשיג את השינוי בחלל, מומלץ לפנות למעצב פנים או לאדריכל מקצועי וותיק שעוסק בעיצוב סביבות למידה על מנת לייצר את החידוש במרחב הלימודי בבית הספר או בגן הילדים. כיום ניתן למצוא פרויקטים רבים ברחבי הרשת שניתן לקבל מהם השראה לעיצוב המרחב הלימודי.

לגבי התקציב מומלץ לתאם מראש פגישת ייעוץ לגבי בחירת הטפטים, סגנון העיצוב וכמות הדלתות שמעוניינים לצפות בטפט. כמו כן חשוב לדעת שישנם טפטים שמתאימים לסוגי דלתות שונים, למשל דלתות עץ שונות מדלתות פלדה, ייתכן שגם המחיר יהיה שונה. מומלץ לבקש הצעת מחיר ולבצע השוואת מחירים מול מתחרים. כמו כן יש לוודא האם החברה מעסיקה אנשי מקצוע שיוכלו לסייע בהדבקת הטפטים על הדלתות. מדובר בעלות נמוכה לצורך עיצוב ושדרוג מראה הבית.

אבי אריאלי הינו סטודיו המתמחה בעיצוב קירות, דלתות, הדבקת טפטים במגוון רחב של סוגים וסגנונות, שימוש בחומרי גלם איכותיים,  תוך התאמה לבקשת הלקוח. כמו כן אנו מתמחים בעיצוב ומיתוג אישי עבור לקוחות עסקיים, מוסדות ציבוריים, בתי מלון, משרדים ועסקים קטנים או גדולים. אנחנו מספקים ללקוחותינו שירות מן השורה הראשונה, יחס אישי אמין ומקצועי, תוך התאמה לצרכי הלקוח.

אולי תתעניין גם ב:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]